Błyskotki jest to pojęcie nad wyraz względne. W jaki sposób możemy je z kategoryzować? Z przekonaniem biorąc pod uwagę surowiec, z którego zostały wykonane i jakie kamienie wykorzystano. My jednak sporządzimy kategoryzację typologiczną biżuterii.
Zawieszki na Łańcuszku są lubiane przez wieki, zarówno przez panie i mężczyzn. Niewielka zawieszka na łańcuszku z reguły umieszczona na piersi – sedno damskiego wdzięku.
Kolczyki to kolejny gatunek nie tylko damskich wyrobów z rodzinny biżuterii. Z reguły wytwarza się je ze srebra. Odróżniamy kilka typów spięć, miedzy innymi „Angielski”. Kolczyki są najbardziej znane na cały świecie zbranży złotniczej.
Pierścienie od lat ozdabiają także damską rękę. Bywają te zwyczajne, ale też sztuki ze zdobieniami. Z reguły posiadają jakąś symbolikę.
Bransoletki to subtelne łańcuszki, które dziewczyny zazwyczaj ubierają na rękę, jednak od pewnego czasu również na nodze, ostatnimi czasy stało się to bardzo popularne
Beadsy to typ, który wszedł do naszego kraju ze słonecznych Włoszech. Korale wkładane są w tym systemie na mocną bransoletkę z zapięciem. Z powodu tego, że koraliki występują w nieliczonej kombinacji wzorów prawie każda kompozycja pozostaje inna.
Na światowym rynku pojawia się również edycja wywodząca się w Stanach zjednoczonych. Gdzie zawieszki pozostają zawieszane do łańcuszkowej bransoletki przy pomocy niedużego karabinka wspinaczkowego. Przyjęły one nazwę charms.
Obrączki ślubne – przynależą do działu sygnetów. W ostatnim czasie niebagatelnie doznały chodliwości. Wszystkie pary marzą posiadać modele oryginalne także indywidualną dedykacją.
Zegarki naręczne – nasza końcowa rodzina z segmentu biżuterii. Bardzo często noszona również przez mężczyzn. Decydujący pozostaje nie tylko surowiec, ale również mechanizm.
Gatunków biżuterii pozostaje zdecydowanie dużo. Jeśli już dokonujemy wyboru często lepiej znaleźć niewielką firmę jubilerską. Towary będą niebagatelnie wyższej klasy i również delikatnie w niższej cenie.

biżuteria 2020