W złotnictwie jest dużo linii modeli. Co je łączy? Przede wszystkim metale, które zużywają do wytwarzania jubilerskich kolekcji, a także jakimi kamieniami je ozdabiają. Dziś skupimy się zdobienia. Podzielimy je i krótko przybliżymy.

Imitacje kamieni szlachetnych – są najczęściej produkowane krzemionki z piasku, a dokładnej ze szkła ołowiowego. Styliści z reguły wykorzystują je w mniej drogich kolekcjach biżuterii. Takie szkło generalnie charakteryzuje się zdecydowanie wyższym stopniem załamania światła. Jest również widocznie cięższe od tego nam znanego. Najbardziej rozpowszechnionym producentem tego surowca pozostaje zagraniczna marka Swarovski Elements.

Cyrkonia |to} drugi chętnie umieszczany element ozdobny. Kamień ten wytwarza się w pełni syntetycznie. Jest niebywale twarda, co więcej można ją dowolnie farbować. W jubilerstwie ta imitacja diamentu jest nie długo, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej podstawową cnotą jest atrakcyjna wartość.

Szlachetne Kamienie są to najdroższe z rodziny materiałów wkładanych w wyroby złotnicze. Znajdujemy ich w przyrodzie naprawdę dużo. Jednak teraz zawęzimy się na tych najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa wersja minerału – berylu. Dla laików, jest on oliwkowy. Cieszy się popularnością jubilerów oraz kolekcjonujących kamienie. Pozostaje bardzo gęsty i kruchy.

Rubiny są prawie najdroższym z rodzai kamieni, ale także pochodzą z grupy korundu. Słynną niebywałej twardości 9/10, najpopularniejsze rubiny są ciemnoczerwone w takich kamieniach nierzadko możemy zaobserwować głębię koloru.

Szafiry – są niezwykle uznawane w złotnictwie. Podobnie do szafirów należą do gatunku korundów. Z reguły są granatowe. Znaczna liczba fabrykantów wytwarza go chemicznie.

Diamenty na ich temat można opowiadać stosunkowo krótko. Są najtwardsze z ziemskich skał oraz również najdroższe.

Opisaliśmy najpopularniejsze dodatki wykorzystywane do upiększania wyrobów złotniczych. Choć, że wyróżniamy ich na ziemi znacznie dużo.

Marketingowy Harpagan