Wyroby złotnicze posrebrzane, albo też prawdziwe? Jakie z nich kupujemy częściej? Ta walka trwa już długo w tej branży. Teraz odważymy się odpowiedzieć w tej kwestii. Nie mniej temat nie jest aż tak łatwe jak może się wydawać. Te typy wyrobów jubilerskich posiadają ciekawe minusy choć i poważne plusy noszenia.
Prawdziwa biżuteria – najczęściej produkuje się ją z czystego metalu szlachetnego. Dlatego właśnie jest sporo więcej warta. Tworzy się taką biżuterię galwanizując rudy srebra. Pozostaje dużo dostojniejsza i dokładnie z tej przyczyny chętnie wybierają ją klienci z wyższych sfer. Również istotne jest lokalizacja jej prezentacji, najczęściej są to salony jubilerskie. Jest elegancko wystawiona w podświetlonych, gablotach. Podczas jej kupna często zainkasujemy eleganckie pudełeczko. W jubilerskim salonie obsługa z pewnością będzie milsza i lepiej wykwalifikowana. Wyroby jubilerskie prawdziwe o czym również nie powinniśmy zapominać, nie wywołują reakcji alergicznych.
Biżuteria sztuczna – pozostaje zazwyczaj robiona ze amalgamatów pospolitych metali, a wykańcza się ją niedużą warstwą złota. Takie produkty raczej po czasie rysują się i kobiety wyrzucają je. Ich największa zaleta to oczywiście atrakcyjna cena zakupu. Z przykrością uważamy, że może uczulać, bardzo często biżuteria z zawartością miedzi. Co najistotniejsze modele tej biżuterii są nadzwyczaj piękne ze względu na mieszankę, po prostu dużo prościej ją zrobić. Komplety W tym przypadku z reguły składają się z 2 elementów – naszyjnika i bransoletki.
Reasumując biżuteria prawdziwa pozostaje lepiej zrobiona, a także nie wywołuje reakcji alergicznych. Choć pozostaje poważnie droższa, ale także nie ściera się po krótkim czasie użycia jak sztuczna. Z kolei modele sztucznej biżuterii pozostają oryginalniejsze i tańsze. Jaki gatunek pozostaje lepszy? W naszej opinii są po prostu różne.

Producenci dodatkow